Siódmoklasiści dołączyli do starszej braci uczniowskiej!!!

„Dzielni wojowie i cne białogłowy. Witajcie wszyscy, którzy przybyliście dziś w zacne progi  naszego zamku zwanego potocznie Szkołą Podstawową nr 5. Zgromadziliśmy się tu, abyście przed obliczem najjaśniejszego jury mogli dowieść swojej godności, odwagi oraz dworności” -  takimi słowami powitani zostali uczniowie klas siódmych, którzy zgromadzili się na uroczystości otrzęsin. Tradycyjnie przygotowali je dla swoich młodszych kolegów uczniowie klas drugich – dokładnie klasy 2b i 2e pod opieką swych wychowawczyń, p. B. Markiewicz i p. R. Rejniak.

Uczniowie klas siódmych bardzo starannie i z wielkim zaangażowaniem podeszli do zaplanowanych dla nich konkurencji, które utrzymane były w duchu turnieju rycerskiego. Zaskoczyli zatem swoją  odwagą i poświęceniem w ratowaniu uwięzionej w wysokiej wieży królewny, dzielnie znieśli okrutne tortury, zaimponowali wiedzą o świecie średniowiecznych rycerzy a klasowe damy zachwyciły swą gracją i elegancją. Z wielkim uznaniem przyjęto też występy artystyczne poszczególnych klas polegające na pokazie tańca średniowiecznego czy scenki inspirowanej dawnymi czasami. Brawami zostały również nagrodzone pokazy strojów z epoki oraz przygotowane na wzór rycerskich kodeksy „klasowe” , herby i zawołania. Wszystkiemu przyglądali się bacznie jurorzy, którzy zostali odpowiednio przedstawieni:

•        - Miłościwie nam panująca, pani wielkiego serca  i dobroci – Beata Wspaniała herbu Trele Morele
  •       -  Pierwsza dama dworu uczniowskiego , piękna i nadobna -panna Aleksandra z rodu Wardęga
  •        - Rycerz, którego mądrość i odwaga są równomierne do mierzonych centymetrów wzrostu- Oliwier herbu Lwia Grzywa
  •        - Pani, która nie zna dnia bez uśmiechu i spełnienia dobrego uczynku, zawsze każdemu życzliwa – p. Agnieszka herbu Złote Serce

Gdy konkurencje dobiegły końca, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania i w ten sposób siódmoklasiści  dołączyli do starszej braci uczniowskiej. Otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Dziękujemy za zabawę i życzymy zadowolenia oraz samych sukcesów podczas zdobywania wiedzy w naszej szkole.

Autor: R. Rejniak