Ekopracownia w Szkole Podstawowej nr 5

Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 5

Szkoła Podstawowa nr 5 im. św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli realizuje zadanie polegające na utworzeniu  i wykorzystaniu w nauczaniu nowoczesnej ekopracowni.

Powstanie pracowni  jest  możliwe dzięki uzyskaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Szkoła Podstawowa nr 5 została laureatem konkursu ogłoszonego przez WFOŚiGW  w Łodzi na uzyskanie dofinansowania w formie dotacji zadań z dziedziny  Edukacja Ekologiczna pn. Nasze Ekologiczne Pracownie”. Zgłoszony przez szkołę wniosek pn. „ Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 5 im. św. Alojzego Orione w Zduńskiej Woli” został wysoko oceniony i uzyskał dofinansowanie w formie dotacji w wysokości 40 698 zł, co stanowi ponad 89% kosztów całego zadania. Koszt całkowity zadania wynosi 45 698 zł.

Ze środków pozyskanej dotacji oraz ze środków własnych dokonano kompleksowego remontu pomieszczenia pracowni. Położono na podłodze płytki ceramiczne, dokonano modernizacji instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. Założono energooszczędne oświetlenie i rolety przeciwsłoneczne w oknach. Zakupiono nowe wyposażenie pracowni (meble, ławki, krzesła, tablice, stół laboratoryjny, itp. ) oraz liczne pomoce dydaktyczne. Ekopracownia została wyposażona w nowy komputer, projektor multimedialny, ścienny ekran elektryczny.

Ekopracownia  umożliwi przeprowadzenie w Szkole Podstawowej nr 5 kolejnych   projektów ekologicznych, które przyczynią się do wzrostu poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej oraz wykształcą postawy proekologiczne oraz indywidualnej odpowiedzialności za środowisko osób biorących udział w realizacji tych zadań.

Planowany termin realizacji zadań ekologicznych to 31.12.2021 r.

Strona Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi: www.wfosigw.lodz.pl